#alergia #food #kids

Co On je?

12 czerwca 2019

Hmm… no właśnie. Sama się dziwię jak to się stało, że przy tak dużej alergii pokarmowej On je, aż tak wiele produktów.

Co On je? To pytanie zadał mi chyba każdy, kto dowiedział się o naszym problemie. Odpowiedz jest jedna: baaaardzo dużo.

Na pewno, łatwo nie było i nie jest. Początki były straszne… gotowanie dwóch obiadów, dla nas i dla niego, pilnowanie, żeby czegoś nie dotknął, bo może zareagować silną alergią kontaktową i ciągłe myślenie co ja mogę ugotować, ale po ponad dwóch latach mogę stwierdzić, że tak dajemy rade. Przestawiliśmy się całkowicie, jemy inaczej, jemy zdrowiej. Strasznie dużo nauczyłam się przez te 2 lata i przez ten czas przeczytałam, tysiące składów z opakowań, szukając soyafri, melkefri, glutenfri, eggfri itp. I dzięki temu zobaczyłam, co tak naprawdę znajduje się w tym, co jemy i w tym, co ja jadłam często, bardzo często.
W sumie to, ta alergia, wyszła nam na zdrowie.


Kuba je dużo, czasem bardzo dużo… tak, on kocha jedzenie. Je dużo warzyw, owoców, potraw mięsnych. W jego diecie mało jest tzw. gotowców. Widząc jego zamiłowanie do jedzenia, czekamy na ten dzień, kiedy po zrobieniu testów wynik będzie całkowicie negatywny. A po ostatnich kontrolach widać, że jest na to szansa.

Bardzo trudno było mi znaleźć przepisy, które mogę stosować przy tak wielu uczulających produktach. Dwa lata szukania, modyfikowania i mam parę perełek, którymi chcę się dzielić, z których sami korzystamy bardzo często.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply